Irk ve Avrupa Yerleri Bu tablo, Premier Lig’deki her takımın maç başına xG’sini açıklar

t43543t

2022/23 Premier Lig sezonunun son koşuşturmasına doğru giderken, şampiyonluk ve Avrupa pozisyonlarının tamamen kaptırmaya hazır olduğu, gerçekten heyecan verici bir final için her şey güzel bir şekilde ayarlandı. En iyi Bahis siteleri ve en çok bahşiş veren web sitelerini değerlendirenleri meşgul edecek çok şey var.

Çoğu gözlemci, Mikel Arteta’nın uçan Arsenal tarafının şimdiye kadar solmuş olmasını bekliyordu, ancak yine de sadece 11 maç kala kovalamaca grubundan beş puan uzaktalar. Dayanabilecekler mi yoksa Manchester City’nin engin deneyimi karşılaşmada mı söyleyecek?

İlk dörde girme yarışı da benzer şekilde sıkı görünüyor. Manchester United ve Tottenham Hotspur, şu anki haliyle loca koltuklarında, ancak Newcastle United, Liverpool ve hatta hevesli olmayan Brighton & Hove Albion gibileri, sezona güçlü bir son verebilirlerse, çarpıcı bir mesafedeler.

xG Yol Gösterir

Her şeyin nasıl gelişeceğini tahmin etmeye çalışmak kolay bir iş değildir, ancak birçok kişinin tüm gürültüyü, verileri ve istatistikleri anlamaya çalışmasının bir yolu, Beklenen Hedefler (xG) metriğidir.

Basitçe söylemek gerekirse, xG, maçları sırasında yarattıkları ve vazgeçtikleri şansların kalitesi göz önüne alındığında, bir tarafın hem atması hem de yemesi beklenebilecek gol sayısına bir değer verir. Bu xG İçin ve xG Karşı istatistikleri, bir tarafın kalan oyunlarında elde etmesi beklenebilecek puan sayısını tahmin etmek için tahmin edilebilir.

Hiçbir zaman kesin bir bilim olmasa da, bu ölçü son yıllarda bir tahmin aracı olarak büyük bir popülerlik kazandı ve geniş bir oyun örneğinde düzenli olarak bir tarafın gerçek sonuçlarını tahmin etmeye yaklaşıyor.

Yukarıdakilerin hepsini göz önünde bulundurarak, her takım için tahmini bir final puanı çetelesi bulmak için, en iyi tarafların her birinin tahtada zaten sahip olduğu puan sayısını kalan oyunları için xG puan tahminleriyle birleştirdik.

Topçuların Bekleyeceği Tahmin Edildi

Manchester City’nin Emirates’teki 3-1’lik başarısı, o zamanlar potansiyel bir ivme değiştirici gibi görünüyordu, ancak bu sonuçtan geri sıçradığı için Arsenal’in tam kredisi, zirvedeki tamponunu yeniden kurmak için bir tarz yarattı.

Manchester City, Arsenal için 2,06’ya kıyasla 2,23’lük bir rakamla sezon boyunca maç başına daha yüksek xG beklenen puanlarıyla övünüyor. Bununla birlikte, her iki taraf da bu seviyeleri korursa, kampanyada savunan şampiyonların açığı kapatması için yeterli oyun kalmayacak.

Modelimiz Arsenal’in sezonu 89 puanla, City’nin 86 puanla üç puan önünde bitireceğini öngörüyor.

Saksağanlar İkinci Rüzgârı Alır ve Dördüncülük İçin Salınır

İlk ikinin arkasında, Liverpool’un elindeki son aşağılanmaya rağmen, Manchester United’ın 70 puanla üçüncü sırayı alması bekleniyor. Buradaki bir uyarı, modelin son aylarda Eric Ten Haag’ın adamlarının yeniden dirilişinde çok etkili olduğunu kanıtlayan Casemiro’nun dört maçlık yokluğunu hesaba katmadığıdır. Bununla birlikte, xG modeli, Red Devils’e tahmin edilen beşinci sıradaki taraf üzerinde beş puanlık bir yastık sağlıyor, bu yüzden hala yeterli olmaları gerekiyor.

Dördüncülük savaşının çok daha yakın olması ve büyük ihtimalle sezonun son maçına kadar inmesi bekleniyor. Tahtada zaten puanlara sahip olmak, sığınakta çok deneyimli Antonio Conte’nin varlığı gibi Tottenham’ın lehine.

Bununla birlikte, hem Brighton hem de Newcastle United’ın Spurs’te ellerinde maçları var ve hem Martılar hem de Magpies genel seviyelerini korursa, sezonun sonunda karışıma dahil olacaklar.

Son tablo tahminimiz, Newcastle’ın 67 puanla dördüncü, 66’da Brighton’ın bir puan önünde ve Spurs’un 65’te bir puan daha geride olduğunu gösteriyor. temel sayılarını hedefler ve sonuçlarla destekliyor olmak. Bu arada Newcastle United için, mülkiyet değişikliğinin ardından ilk tam sezonunda Şampiyonlar Ligi kalifikasyonu, kulübü programın biraz ilerisine ve muhtemelen transfer pazarında yoğun bir yaz olacak olan için birinci konuma getirecektir.

Kaçırılacak büyük taraflar arasında, zorlu bir karşılaşmayla geri alınabilecek Liverpool ve ilk altıda bir etki yaratmak için çok geç kalan Chelsea yer alıyor.

Leave a Reply

Shop By Department